Kantarcı Besi Yemleri, 6. aydan itibaren besiye alınan büyükbaş hayvanlarda en hızlı ve en sağlıklı şekilde maksimum canlı ağırlığa ulaşmak için ve en iyi karkas kalitesini sağlamak için ideal yemlerdir.

Kesime kadar sağlıklı hayvanlar ve karlı bir besicilik için 5 çeşit olan “besi yemleri” grubundan kendi hayvanlarınıza ve bütçenize en uygununu seçebilirsiniz.

Besi Yemleri

Her besicinin üretim şartları farklıdır. Besi barınaklarının yapısı(açık veya bağlı sistem),mevcut kaba yemler ve kaliteleri, hayvanların saflık durumları ve ırkları, yaşları ve canlı ağırlıkları, yemleme şartları, yemleme periyotları ve bunun gibi. Bu yüzden beslenme konusunda bütün yetiştiricileri kapsayan genel reçeteler yerine her besiciye özel rasyon (kaba yemlerin ve kesif yemlerin karışım oranları) hazırlanmalıdır.
İşte bu konuda firmamız bütün müşterilerimize ücretsiz beslenme danışmalığı ve rasyon hazırlama hizmeti sunmaktadır. Bunun için bizimle bağlantı kurmanız yeterlidir.

1.Sığır Besi Yemi
Kaliteli ve ekonomik bir yemdir. Her çeşit besi hayvanında rahatlıkla kullanılır. Hem toz hem de pelet olarak üretilmektedir.

2.Özel Sığı Besi Yemi
Yüksek enerji ve protein içeriği ile ideal bir yemdir. Özellikle saf ırk besi hayvanlarında tavsiye edilir. Kısa sürede çok iyi performans sağlar. Hem toz hem de pelet olarak üretilmektedir.

 

3.Jumbo Besi Yemi
Çok yüksek enerji ve yüksek protein içermektedir. Kısa sürede hızlı kilo artışı sağlar. Sarf ırk hayvanlarda 6. aydan itibaren kesime kadar yedirilir. Kaliteli kaba yemlerle beraber yedirildiğinde 14. ay sonuna kadar hayvanlarda maksimum kesim ağırlığına ulaşılır. Sadece pelet formda üretilmektedir.

4.Plus Besi Yemi
Hayvan beslemede arpa ve bunun gibi hububat kullanan besiciler için üretilmiştir. Çok yoğun protein, vitamin ve mineral içeriği ile besi hayvanının hububattan alamadığı eksikleri tamamlayarak, özellikle arpa ile beraber mükemmel bir besi yemi oluşturur.
6. Aydan kesime kadar hayvan başına günde 2 kf verilir. Bu yemle birlikte yedirilecek arpa miktarı ise, 6 aylık hayvanda 2 kg ile başlayarak, son dönemde 7 Kg a kadar arttırılarak uygulanır. Plus Besi yemi pelet olarak üretilmektedir.

5.Ekspres Sığır Besi Yemi
Ekonomik Besi Yemidir. Besi Hayvanının günlük ihtiyaçlarını karşılar. Hem toz hem de pelet olarak üretilmektedir.